Testas: vairuotojo charakteris pagal rankų padėtį!

Susipažinkite su vairuotojo charakteriu analizuodami rankų padėtį ant vairo! Unikalus psichologų išbandytas testas. Atverkite naujus vairavimo psichologijos horizontus!

Vairavimas: vairuotojų psichologija ir vairavimo įpročiai

Daugeliui žmonių vairavimas yra ne tik įgūdis, bet ir asmenybės bruožas. Vairuotojai yra skirtingi, ir kiekvienas iš jų turi savitą elgesio už vairo stilių. Kodėl taip yra ir kaip šias savybes vertina kiti? Pasinerkime į šį žavų automobilių pomėgių pasaulį.

Vairuotojai yra skirtingi. Greičio maniakai, atsargūs perfekcionistai, filosofai, mąsliai sukantys rankose vairą. Ir kiekvienas iš jų kelyje sukuria savitą atmosferą. Bet kodėl?

“Vairuotojas nėra tik keleivis, turintis vairuotojo pažymėjimą. Tai žmogus, kuris kažką pasako savo vairavimo stiliumi”

Ivanas Turgenevas

Juk vairavimas – tai ne tik pervežimas iš taško A į tašką B, bet ir galimybė išreikšti save, parodyti savo charakterį per vairavimo būdą.

Kodėl vairuotojai prie vairo elgiasi skirtingai?

 • Asmenybės bruožai. Individualūs asmenybės bruožai turi įtakos vairavimo stiliui. Vieni žmonės renkasi aktyvų ir agresyvų stilių, kiti – ramų ir dėmesingą.
 • Patyrimas ir įgūdžiai. Skirtingi vairavimo metai formuoja skirtingą požiūrį į vairavimą. Pradedantieji vairuotojai dažniau elgiasi atsargiau, o patyrę vairuotojai gali būti labiau pasitikintys savimi.
 • Emocionali būsena. Neigiamos emocijos gali turėti įtakos vairavimo stiliui, todėl jis gali būti agresyvesnis ir mažiau nuspėjamas.
 • Vairavimo stilius. Auklėjimas ir gyvenimo būdas turi įtakos požiūriui į kelių eismo taisykles. Pavyzdžiui, kai kurie vairuotojai mano, kad kai kurios taisyklės yra nereikšmingos.
 • Transporto rūšis. Vairavimo stiliui įtakos turi ir automobilio, motociklo ar sunkvežimio vairavimas.

Visuomenės požiūris į vairuotojas moteris ir vairuotojus vyrus yra savotiškas kultūrinis reiškinys. Nors anksčiau buvo manoma, kad moterys už vairo yra mažiau kompetentingos, šis stereotipas nebeturi reikšmės.

“Vairavimas nepriklauso nuo lyties. Svarbu dėmesys ir atsakomybė”

Ana Karenina

Moterys savo kompetenciją prie vairo įrodo ne mažiau sėkmingai nei vyrai, o kai kuriais atvejais netgi lenkia juos vairavimo įgūdžiais.

Vairavimo pasirinkimo psichologija

 • Mechaninis valdymas. Mechaninė pavarų dėžė yra priimtinesnė tiems, kurie mėgsta jausti visišką vairavimo kontrolę. Ją renkasi tikri entuziastai.
 • Pusiau automatinė. Automatinės pavarų dėžės derinys su galimybe perjungti pavaras rankiniu būdu patinka tiems, kurie nori derinti komfortą su galimybe įsikišti į procesą.

Gyvenimo pavyzdžiai

 1. Natalija pirmenybę teikia sklandžiam ir atsargiam vairavimui, duodama kelią pėstiesiems ant pėsčiųjų zebro. Ji renkasi pusiau automatinę pavarų dėžę, kad prireikus galėtų greitai reaguoti į situaciją.
 2. Aleksejus, priešingai, mėgsta dinamišką vairavimą ir renkasi mechaninę pavarų dėžę, kad galėtų visiškai kontroliuoti greitį.

Taigi, kiekvienas už vairo parodo savo ypatumus, atspindinčius jo charakterį ir individualius pageidavimus. Tai tik dar viena mūsų unikalių asmenybių mozaikos dalelė.

Atskleiskite save per vairą: įvertinkite 9 rankų padėčių variantus ir sužinokite, ką jie pasako apie jus!

Testas: vairuotojo charakteris pagal rankų padėtį!

Jūsų įspūdžiai: kiek tiksliai šis testas atspindi Jūsų asmenybę?

Vairuotojo charakterio atskleidimas pagal atrinktą vaizdą: išsami analizė

 1. Realistas vairuotojas: susitelkęs ir patikimas. Šis vairuotojas mieliau susikoncentruoja į kelią ir vengia nereikalingų pokalbių. Jo pusiausvyra ir drausmė padeda jam nuvažiuoti į kelionės tikslą be išsiblaškymų.
 2. Atsargus vairuotojas: apdairumas svarbiau už viską. Šis vairuotojas visada rūpinasi galimais pavojais kelyje. Jis yra pasviręs į priekį ir gali būti nervingas manevruodamas. Patartina vengti nereikalingų kalbų ir patarimų, kad nesukeltų papildomos įtampos.
 3. Pasitikintis savimi ir linksmas vairuotojas: laukia smagi kelionė. Šis vairuotojas turi ryškų tikslą ir yra pozityviai nusiteikęs. Jis yra bendraujantis ir draugiškas, noriai bendrauja su keleiviais, tačiau išlieka atidus kelio sąlygoms. Keliauti su juo bus smagu ir saugu.
 4. Ambicingas vairuotojas: ant užsispyrimo ir drąsos ribos. Rankų padėtis rodo šio vairuotojo drąsą ir užsispyrimą. Jis pirmenybę teikia aktyviam vairavimo stiliui, dažnai komentuoja kitų eismo dalyvių veiksmus. Apvažiuoti ir išreikšti savo poziciją yra jo įprotis.
 5. Pesimistiškai nusiteikęs vairuotojas: kelias per nerimo prizmę. Šis vairavimo stilius būdingas pesimistams. Vairuotojas neieško pokalbio, bet jam reikia klausytojo, kad galėtų išsakyti savo nerimą ir pastabas dėl eismo situacijos.
 6. Savimi pasitikintis vairuotojas: patogus balansas. Šis vairuotojas pasitiki savimi ir valdo automobilį. Jis pirmenybę teikia subalansuotam vairavimo stiliui, gebančiam prisitaikyti prie aplinkybių. Gali būti kalbus, bet gerbiantis eismo situaciją.
 7. Emocingas vairuotojas: kalbus ir įsitraukęs. Šiam vairuotojui būdingas svajingas požiūris į kelią. Jis mėgsta bendrauti ir pokalbio metu gali gestikuliuoti. Kelionės su juo žada būti ryškios ir nenuspėjamos.
 8. Nervingas vairuotojas: energingas ir susijaudinęs. Šis vairuotojas linkęs nervintis ir susierzinti. Jis mano, kad yra teisus, ir yra pasirengęs reikšti savo emocijas kitiems eismo dalyviams. Bendraujant su šiuo vairuotoju patariama būti atsargiems.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.