Ar žinote, kad nuo vandens, kuriame jūs skalbiate, priklauso ne tik skalbinių baltumas, bet ir ilgas bei laimingas jūsų skalbyklės “gyvenimas”?
Nuosėdoms – karas!
Dažniausiai sugenda skalbyklių kaitinimo elementas. Tai nutinka dėl to, kad ant jo lieka kalkių nuosėdų, susidarančių dėl druskų, kurių tiek daug mūsų toli gražu nesteriliame vandenyje.
Ar galima išvengti brangiai kainuojančio remonto? Galima, jeigu periodiškai (nors kartą per pusmetį!) tas nuosėdas bei nuoviras išvalysite. Tam parduodami specialūs milteliai. Dažniausiai jie būna skirti indaplovėms, tačiau puikiai tinka ir skalbyklėms.
Naudotis tokia priemone nėra sudėtinga. Įpilkite jos į miltelių skyrelį (pagrindinio skalbimo skyrelį), nustatykite skalbimo programą 60° C, o dar geriau 90 ir įjunkite mašiną.
Dėmesio! Ji turi būti tuščia- be skalbinių ir skalbimo miltelių.
Aktyvintos nuoviros šalinančios tabletės paverčia jas magnio nuosėdomis ne tik ant kaitinimo elemento, bet ir ant kitų mašinos detalių. Tabletėmis patogu naudotis: dozė jau pamatuota, todėl tereikia įdėti vieną tabletę į skalbyklės miltelių skyrelį.
Na, o jeigu “chemija” jums ne prie širdies, kalkių nuosėdas galite išvalyti paprasčiausia citrinų rūgštim. Įberkite jos į milteliams skirtą skalbyklės skyrelį ir “skalbkite” be drabužių.
Kuo skalbiame?
Įprasta manyti, kad nuo miltelių kokybės priklauso skalbimo rezultatas. Tačiau ne tik tai. Nuo miltelių prilauso ir skalbyklės patvarumas.
Jokiu būdu nepilkite į skalbiamąją mašiną miltelių, skirtų skalbti rankomis. Nuo jų susidaro daug putų, kurios gali tiesiog užlieti elektros mazgus, ir mašina gali sugesti. Dėl tos pačios priežasties neperdozuokite miltelių, skirtų automatinėms skalbyklėms.
Atkreipkite dėmesį į tai, kad kai kurie milteliai kartu ir valo arba minkština vandenį. O yra ir tokių, su kuriais iš pradžių reikia “išskalbti” pačią mašiną ir tik paskui skalbinius.
Kokybiškesnių priemonių naudojimas prailgina ir skalbyklės amžių. Gerai išskalbti skalbiniai rečiau pakliūna į būgną, tausojamas variklis.
Dažniau skalbkite žemesnės temperatūros režimu. Virinant skalbinius, susidaro daugiau nuosėdų nei, sakykim, skalbiant keturiasdešimt ar šešiasdešimt laipsnių temperatūros vandenyje.
Kasdienė priežiūra
Apžiūrėti skalbiamąją mašiną reikia po kiekvieno skalbimo, ir nesvarbu, ar buvo skalbiami vieneri marškiniai ar keli kilogramai skalbinių.
Apžiūrėkite būgną ir pašalinkite iš jo viską, kas nereikalinga (sulūžusias sagas, monetas, popierėlius). Tiesa, bus geriau, jeigu tai jūs padarysite dar prieš skalbdami: nepatingėkite, patikrinkite kišenes!
Po skalbimo sausu skudurėliu nušluostykite būgno sieneles. Jeigu atsirado rūdžių dėmių, pašalinkite jas valikliu be chloro.
Pasižiūrėkite už gumos, pritvirtintos už liuko (neretai prie jos prilimpa smulkių šiukšlių).
Pagrindinį liuką kurį laiką palikite atidarytą, kad mašina galėtų pradžiūti.
Nuplaukite korpusą ir valdymo skydelį, naudokite švelnias priemones, būtinai nusausinkite visus paviršius.
Jeigu po trumpo skalbimo skyrelis pilnas vandens, tai reiškia, kad užsikimšo arba blogai įdėtas skalavimo įdėklas- išvalykite skyrelį, patikrinkite įdėklą.
Jūs pastebėjote, kad pagrindiniame miltelių dozavimo skyrelyje kaupiasi miltelių liekanų? Tai reiškia, kad užsikimšo vandens tiekimo žarnos filtras. Patikrinkite!
Periodiškai valykite nuotėkų filtrą (ant jo tinklelio kaupiasi audinio siūlelių, kurie trukdo nutekėti vandeniui).