Plaukai slenka visą gyvenimą, tačiau atauga nauji. Toks normalus plaukų augimo ciklas. Dėl to nereikia panikuoti, nes plaukų slinkimas – dar ne plikimas. Įprastai per dieną žmogus netenka 50-150 plaukų. Tai dažniausiai tie plaukai, kuriuos randate šukose ir po galvos trinkimo vonioje. Iškritęs plaukas leidžia augti naujam plaukui. Plikti natūralu?…
Рубрика: Полезные статьи
Kūno draugės – kempinės ir plaušinės
Kokia kempine naudotis, ar jos reikia iš viso – gana keblus klausimas. Vienų oda nemėgsta grubaus trynimo, o kitų priešingai, – palankiai priima grubesnį šveitimą. Pagrindinė taisyklė: kiekvienas šeimos narys privalo turėti savo kempinę. Higienos sumetimais jas reikėtų keisti kas pusmetį, nelaukiant, kol ji galutinai susitrins. Daugiau apie kempines Kempinės…
Moralinis šantažas: kaip atsispirti?
Mamos vos neištinka širdies arba migrenos priepolis, kai jūs jai nepaskambinate arba atvykstate pas ją į svečius netinkamai apsirengusi… Draugė arba sesuo ašaroja kalbėdama telefonu, kai jūs atsisakote pasikviesti ją į svečius arba, atvirkščiai, atvykti pas ją, kad eilinį kartą išklausytumėte epopėjos “koks jis niekšas” smulkmenas. Bendradarbė eilinį kartą paliko…
Akys – ligų veidrodis
Akys – viena iš sudėtingiausių ir paslaptingiausių žmogaus kūno organų. Dažnai jos vadinamos sielos veidrodžiu, tačiau gali tapti ir ligų veidrodžiu. Stipriai paburkę viršutiniai vokai gali būti ženklas, kad tulžyje yra akmenų. Ašarojančios akys ir sutrūkinėjusios akių kraujagyslės – prasidedančios glaukomos požymiai. Jeigu akyse reguliariai atsiranda gleivių, vertėtų kreiptis į…
Ankstyva žilė: senatvė ar šlovės vainikas?
Moterys su baime laukia pirmųjų žilų plaukų. Kaip ir pirmosios raukšlės. Tai asocijuojasi su gyvenimo saulėlydžio pradžia ir organizmo senėjimu. Tačiau ar taip yra iš tiesų? Žilų plaukų atsiradimas – tai natūralus procesas, kurio anksčiau ar vėliau sulaukia kiekvienas. Paprastai pavienių žilų plaukų atsiranda sulaukus 30-35 metų, o 50-55 metų…
Gimdymas namuose: protinga ar neatsakinga?
Nuo neatmenamų laikų moterys, prižiūrimos pribuvėjų, gimdė namuose. Šiuolaikiniame pasaulyje daugelis gimdyvių nė nedvejodamos vyksta į ligoninę, kur savo ir į pasaulį ateinančio mažylio gyvybę patiki gydytojui. Vis dėlto atsiranda ir tokių, kurios ryžtasi atsigręžti į tradicijas. Tačiau ar tai yra protinga? Ryžosi ir nesigaili Dovilės Lydienės vaikelis buvo lauktas.…
Skalbiant viskas svarbu
Ar žinote, kad nuo vandens, kuriame jūs skalbiate, priklauso ne tik skalbinių baltumas, bet ir ilgas bei laimingas jūsų skalbyklės “gyvenimas”? Nuosėdoms – karas! Dažniausiai sugenda skalbyklių kaitinimo elementas. Tai nutinka dėl to, kad ant jo lieka kalkių nuosėdų, susidarančių dėl druskų, kurių tiek daug mūsų toli gražu nesteriliame vandenyje.…
Santuokos evoliucija kaip lyčių karas
Jei pažvelgtume atidžiau, ko gero, išaiškėtų, kad šeimos ir santuokos istorija – tai ne kas kita, kaip vyro ir moters kova dėl valdžios. Nebaigta kova… Prieš tai, kai visuomenė sukūrė šiuolaikinį santuokos įvaizdį, jai teko išgyventi nemažai transformacijų ir reorganizavimų. Pirmasis lyčių santykių tipas – drąsiausios vyriškos erotinės fantazijos įkūnijimas:…
Įdomūs faktai apie gyvūnus
Britų laikraštis “The Daily Mail” surinko linksmų, groteskiškų ir šiaip įdomių faktų iš gyvūnijos pasaulio ir pateikia juos skaitytojams. Katės gali išleisti apie šimtą įvairių garsų, šunys – tik dešimt. Dalmantinai yra vienintelė šunų veislė, serganti podagra. Kairioji vištos šlaunelė yra minkštesnė už dešiniąją, nes vištos dešiniąja koja kapstinėja dažniau,…
Seksualumas pagal veido bruožus
Sakoma, jog akys — žmogaus sielos veidrodis. Taip pat tvirtinama, jog kaktoje užrašytas mūsų likimas. O frenologijos mokslas pagal kaukolės formą leidžia spręsti apie žmogaus charakterį. Yra žinomas ir seniausias šios srities mokslas — fiziognomika, leidžiantis pagal veido bruožus apibūdinti žmogaus charakterį. Šių dienų mokslininkai bando žengti dar toliau: jie…