Kūno draugės – kempinės ir plaušinės

Kokia kempine naudotis, ar jos reikia iš viso – gana keblus klausimas. Vienų oda nemėgsta grubaus trynimo, o kitų priešingai, – palankiai priima grubesnį šveitimą. Pagrindinė taisyklė: kiekvienas šeimos narys privalo turėti savo kempinę. Higienos sumetimais jas reikėtų keisti kas pusmetį, nelaukiant, kol ji galutinai susitrins.

Daugiau apie kempines

Kempinės gana skirtingos, tačiau renkantis “savąją” įprasta vadovautis principu “patinka – nepatinka”. Prausimosi kokybė ir kosmetinis efektas pirmiausia priklauso nuo medžiagos, iš kurios kempinė pagaminta.

Kempinės

Kempinės atlieka ne tik odos valymo, bet ir grūdinimo funkciją. Jos gali būti pagamintos iš natūralių medžiagų (dažniausiai augalinių) arba sintetinių (nailono, viskozės).

Vis dėlto populiariausios yra sintetinės kempinės. Jų yra įvairaus grubumo. Žmonėms, dirbanties dulkėtoje, nešvarioje aplinkoje, tiesiog reikalinga kiek grubesnė kempinė. Bet reikia vengti per didelio grubumo kempinių, kurios pagamintos iš aštrių sintetinių pluoštų. Geriausia ir nekenksmingiausia naudoti natūralių pluoštų kempines: nebus pavojaus, kad oda bus traumuota, kils alerginės reakcijos.

Neužmirškite po kiekvieno prausimosi kempines išdžiovinti, kitaip drėgmėje ir šiltame ore išaugs nepageidaujamų mikroorganizmų kolonija.

Įvairiems atvejams – skirtinga kempinė

Greitam maudimuisi po dušu labiausiai tiks poroloninė kempinė. Ji greičiausiai įsimuilina, susidaro didelė prausimosi priemonės puta.

Odos valymas

Apsitrynimui labiausiai tinkamos megztos plaušinės. Kuo stambesnis raštas, tuo plaušine apsitrinsite stipriau.

Nailoninės kempinės – elastingos ir tvirtos, tačiau blogai sugeria drėgmę. Užtenka jas labiau paspausti, kai jos pradeda brūžinti odą lyg švitrinis popierius.

Viskozės audiniai, priešingai, gerai sugeria vandenį. Tokios kempinės yra švelnios, malonios praustis, tačiau labai nepatvarios ir neilgai tarnauja.

Įvairios guminės kempinės su rankenėle padeda kovoti su celiulitu.

Plaušinės

Nesunku išsirinkti gaminių iš natūralių augalinių medžiagų.

Plaušinės

Pačios populiariausios šiūruoklių (liufos – moliūginių šeimos augalo) plaušinės. Jos lengvos, nesubrendusių augalų plaušinės labiausiai tinkamos prausti vaikus, o subrendusių, su juodais žirneliais, trina stipriai ir gerai nuprausia nešvarumus.

Labai kokybiškos plaušinės iš džiovintų jūros dumblių, tačiau jos yra brangios.

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.