Fikusas - nuo širdgėlos, kaktusas - giliam miegui

Fikusas - nuo širdgėlos, kaktusas - giliam miegui

Kambariniai augalai gali ne tik papuošti mūsų buitį, bet ir apsaugoti nuo ligų. Čia su žinosite, kaip gali padėti namines geles ir šiek tiek kitokių gudrybių.

Įvertink straipsnį  →

Gebenė - "apsauginis ekranas"

Pagal feng šui, buto energetiniam fonui pagerinti tinka kambariniai augalai, turintys žalią "kepuraitę" (smidras, papartis, įvairios gebenės rūšys). Beje, gebenė - tai ne tik "apsauginis ekranas", ji turi ir stiprų ekstrasensorinį poveikį. Tamsūs šio augalo lapai itin gerai sugeria negatyvią energiją, o šviesūs lapai, atvirkščiai, nusilpusiems žmonėms spinduliuoja vibraciją. Senovėje nuo akių uždegimo gydydavo taip: kelis gebenės lapus užpildavo šaltu vandeniu ir palaikydavo vieną parą. Po to šiuo antpilu skalaudavo ligotas akis.

Lelija - alergiko draugas

Išvengti nuobodulio ir mieguistumo padės gėlės su apvaliais, mėsingais, stambiais lapais (fikusas, lelijos ir kitos).  Šiems augalams nereikia ypatingos priežiūros, o nauda akivaizdi. Pavyzdžiui, alijošius savo energetika apsaugos jus nuo nelaimingų atsitikimų. Tačiau šis augalas nemėgsta svečių. Jeigu jums reikia ramybės - ši gėlė kaip tik jums.

Namų lelija (amarilis, hipeastrumas) - jūsų buto klimato karaliėnė. Sintetika, plastikas orą mūsų bute užteršia kenkmingais žmonėms alergenais. Lelijos natūralus "kondicionierius", surenkantis visas bjaurastis, esančias namų ore, o mainais atiduodantis deguonį. Oras išsivalo taip ženkliai, kad keičiasi net jo kvapas.  Manoma, kad gražuolė lelija nenori žydėti namuose, kur yra daug erdvės ir ideali švara. Tačiau lelija gali "įsimylėti". Jeigu ji ką nors pasirinko, pasirengusi šiam žmogui žydėti du kartus per metus. Beje, sakoma, kad jis būtinai turi būti romantikas - kitokie lelijoms "ne prie širdies".

Avokado kauliukas atneša meilę

Kaktusus pageidautina auginti miegamajame. Jie padeda tiems, kuriems reikia ramaus miego ir visaverčio poilsio. Tačiau šie augalai slopina seksualinį aktyvumą vietoj aistrų protrūkio jie atneša saldų miegą.

Sudaigintas avokado kauliukas, atvirkščiai, suteiks ne tik žalumos, bet ir atneš į namus meilę. Šis augalas stiprina seksualinį potraukį ir padeda atsipalaiduoti besigėdijantiems.

Našlaitė - geriausia priemonė nuo stresų ir nuovargio. Žydėdama ji turi tiek daug magiškų galių, kad šeimininkas ima suvokti dvasinius dalykus,ieško ramybės ir mokosi atsipalaiduoti. Surinkite kolekciją puošniai žydinčių našlaičių ir pajusite pasitikėjimo bei saugumo jausmą.

Pelargonija - nuo nevisavertiškumo

Visų mėgstama pelargonija - stebuklinga gėlė. Ypatingą poveikį ji daro Balzako amžiaus moterims. Ši "prasčiokė" gali suteikti įkvėpimo, pakylėti. Beje, pelargonija - sielų "psichoanalitikė". Jos energetika pašalina nevisavertiškumo kompleksą ir priklausomybę nuo svetimos nuomonės.

Ciklameną reikia laikyti kambaryje, kuriame miegate. Jis apsaugos jūsų miegą nuo orų poveikio.

Atėjus žiemai, nuvyto pomidorai

Kartais, nepaisant visų mūsų pastangų, gėlės vysta ir serga. Dažniausiai taip atsitinka todėl, kad mes jas neteisingai prižiūrime.  Kai žiemą vėdinate kambarį, nepamirškite, kad šaltas oras gali pažeisti augalų šaknis, todėl pasistenkite, kad šaltas oras neitų tiesiai ant gėlių.  Prasidėjus šildymo sezonui, sausas oras patalpose gali būti pražūtingas augalams. Todėl nestatykite jų prie radiatorių, dažniau purkškite arba pastatykite netoliese vazą su vandeniu.  Kuo žemesnė temperatūra jūsų bute, tuo mažiau šviesos reikia augalams.

Vysta ir geltonuoja lapai? Galbūt dirvai trūksta azoto. Šiuo atveju reikėtų trąšų. Kartais taip atsitinka ir tuomet, jei augalas nuolat būna virtuvėje.

Baltos arba geltonos dėmės ant lapų. Galbūt gėlę laistote per šaltu vandeniu. Kai kurie augalai nemėgsta, kai šaltas vanduo patenka ant jų lapų. Beje, per šiltas vanduo žiemą irgi gali pakenkti. Augalas tai supras kaip artėjančio pavasario ženklą ir nubus. O, supratęs apgaulę, gali ir neištverti. Įdealus vanduo gėlėms laistyti - kambario temperatūros.

Augalai nežydi. Didžiausia tikimybė, kad gėlei trūksta šviesos. Kaltas dėl to gali būti ir augalo persodinimas - gal jam tiesiog "nepatinka" naujas vazonėlis.

Ploni ištįsę stiebai. Priežastis - mineralinių medžiagų trūkumas ir blogas apšvietimas.

Kaip taisyklingai pakabinti paveikslus kambaryje, kad neparodytume blogo skonio

Svetainė

Ši patalpa skiriama svečiams priimti, todėl kabinti paveikslus reikia patogiame aukštyje - pusantro metro nuo grindų iki apatinio paveikslo krašto. (Ši taisyklė tinka visiems kambariams, tačiau svetainėje ypač svarbu jos laikytis.) Nevertėtų dėl noro pasipuikuoti apkabinėti "šedevrais" visas kambario sienas.

Miegamasis

Šis kambarys skirtas tik dviem. Todėl nevertėtų čia kabinti portretus, apnuogintų moterų atvaizdus, nes jie sudaro trečio žmogaus "efektą". Tiks vidutinio dydžio ramūs paveikslai. Pavyzdžiui, peizažas arba avangardas, spalvos turi būti šviesios ir teikiančios optimizmo. Vienišoms arba išsituokusioms moterims dizaineriai pataria kabinti ant sienos ryškius, optimistiškus paveikslus.

Vaikų kambarys

Paveikslo pasirinkimas priklauso nuo vaiko amžiaus. Jis turi būti ne tik gražus, bet ir pažintinis. Mažam vaikui galima padovanoti turiningą paveiksliuką. Pavyzdžiui, su teigiamais pasakų, animacinių filmų herojais, gyvūnų atvaizdais (žinoma, tik neagresyvių). Idealus variantas - paties kambario gyventojo piešinėliai.

Darbo kabinetas

Tai dalykiškos sėkmės demonstravimo vieta. Todėl čia tinka apdovanojimai, diplomai. Tokioje patalpoje gerai atrodo ir stilingos nespalvotos nuotraukos. O ramūs peizažai su upeliais ir kaimo nameliais tik trukdys susikaupti ir atsipalaiduoti.

"Muziejinis" standartas

Kokiame aukštyje kabinti paveikslą, priklauso nuo interjero ir kambario šeimininko noro. Tačiau egzistuoja ir įprastinis "muziejinis" standartas - 152 cm nuo grindų iki paveikslo apatinio krašto. Tokiame aukštyje kabantį paveikslą patogiausia apžiūrinėti.

Gėlė pražydo žiemą - laukite permainų

Yra toks amžių patikrintas prietaras: jeigu gėlė, kuri įprastai žydi vasarą, pražysta žiemą - tai pranašauja dideles permainas jos šeimininko gyvenime. Šios permainos iš pradžių gali būti nelabai geros, pavyzdžiui, liga, tačiau tolesniame gyvenime pranašaujama daug gerų įvykių.

Autorius: stivenas | Data: 06-8-2011, 14:04 | Peržiūrų: 12348 | Atsiliepimų: 0 | Spausdinti

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra, bet mums labai svarbi Jūsų nuomonė apie šį straipsnį.

Parašykite savo atsiliepimą.

Informacija
Lankytojai, esantys grupėje Lankytojai, negali palikti komentarų apie šią naujieną.