Gelbėkite, slenka plaukai!

Gelbėkite, slenka plaukai!

Plaukai slenka visą gyvenimą, tačiau atauga nauji. Toks normalus plaukų augimo ciklas. Dėl to nereikia panikuoti, nes plaukų slinkimas - dar ne plikimas. Įprastai per dieną žmogus netenka 50-150 plaukų. Tai dažniausiai tie plaukai, kuriuos randate šukose ir po galvos trinkimo vonioje. Iškritęs plaukas leidžia augti naujam plaukui.

Įvertink straipsnį  →

Plikti natūralu?

Jeigu nubudę randate ant pagalvės 20-30 plaukų ir dar tiek pat šukose, nereikia jaudintis. Įprastai per dieną žmogus netenka 50-70 plaukų, o ilgaplaukiai - net pusantro karto daugiau. Nepatingėkite kartais paskaičiuoti, kiek plaukų netekote per parą. Jeigu suskaičiuosite truputį daugiau plaukų nei nurodyta, neišsigąskite, nes šį procesą galima sustabdyti natūraliomis priemonėmis. Jeigu netenkate dvigubai tiek plaukų, tai jau signalas, kad laikas kreiptis į specialistus.

Prieš imantis priemonių nuo plaukų slinkimo, reiktų išsiaiškinti to priežastį.

Plaukų slinkimo testas

Patemkite plaukus už galiukų trijose skirtingose galvos vietose - pakaušyje, smilkinių zonoje ir viršugalvyje. Svarbu, kad prieš atliekant testą plaukai nebūtų trinkti tris dienas. Patempę sruogą pažiūrėkite, kiek plaukų yra jūsų saujoje - jeigu ne daugiau kaip penki, tai jums nėra ko jaudintis, jeigu žymiai daugiau - tai signalas, kad vyksta procesai, kuriuos būtina stabdyti.

Plaukų slinkimo priežastys

Priežasčių gali būti daug ir įvairių, todėl nevisada iš karto pavyksta surasti tą vienintelę. Kai plaukai ir reibaluojasi, labai priklauso nuo nervų sistemos; turi įtakos įtampa, nemiga, nuovargis, sunkios stresinės situacijos. Normaliai plaukui augti ir maitintis trukdo ir endokrininių liaukų sutrikimai. Dėl harmoninių pokičių plaukai neretai ima slinkti pagimdžiusioms moterims. Kita galima plaukų slinkimo priežastis - seborėja.

Ankstyvą plikimą gali sukelti prastas maitinimasis, ypač organizmo alinimas griežtomis dietomis. Plaukų šaknims ypač kenkia baltimų trūkumas; plaukas pradeda plonėti, sulėtėja jo augimas. Būtinai pagalvokite, ar jums verta pasirinkti kokią griežtą dietą, jeigu plaukai yra silpni ir slenka.

Nekalčiausia plaukų slinkimo priežastis - sezonų kaita. Geriausiai plaukai auga vasarą (ypač rugpjūtį), na, o slinkti pradeda rudenį ir žiemą (rugsėjį - gruodį).

Žiemą ir vasarą reikia dėvėti galvos dangalus. Kepurė nėra pati geriausia plaukų apsaugos priemonė, nes neleidžia galvos odai kvėpuoti. Labiausiai tinka kapišonai. Svarbi ir kasdienė plaukų priežiūra. Plaukams kenkia per dažnas galvos trinkimas, šarminio muilo naudojimas, stiprios cheminės sudėties šampūnai, pastovus dažymas ir purškimas laku. Negerai, kai galvos oda yra pažeidžiama aštriomis šukomis; metalinės šukos gali prisidėti prie plaukų slinkimo, ypač, jeigu plaukai yra ploni ir silpni. Dėl to rinkitės plaukų šepečius su natūraliais šereliais, medines šukas.

Nepamirškite vitaminų: kalcio, magnio, cinko, valgykite daugiau baltiminio maisto.

Per daug nesilepinkite konservuotais agurkais, pomidorais, nes juose yra nemažai natrų, kuris nėra naudingas plaukams.

Kaip padėti slenkantiems plaukams?

Patys galite pagelbėti slenkantiems plaukams. Namuose pasigaminkite balzamo: į dubenėlį įpilkite 5 šaukštelius alyvuogių aliejaus, truputį pašildykite ir išspauskite pusės citrinos sultis. Rekomeduojama šiuo balzamu įtrinti galvos odą 3-4 kartus per mėnesį. Tiesa, prieš šią procedūrą nereiktų trinkti galvos. Viską geriausia atlikti vakare, prieš miegą, galvą aprišti skarele arba užsidėti kepurę, o kitos dienos rytą ištrinkti galvą šampūnu.

Lietuviškas receptas

Mūsų močiutės puikavosi ilgomis ir storomis kasomis. Labai dažnai plaukams stiprinti ir šukuosenai formuoti jos naudojo alų ir girą. Šiuose produktuose daug vitaminų, ypač B grupės. Alus ir gira puikiausiai tinka vietoj lako: ką tik ištrinktus plaukus nusausinkite rankšluoščiu ir sudrėkinkite gira arba alumi(prieš tai praskieskite tokiu pat kiekiu vandens). Po to belieka susukti plaukus ir mėgautis gražia ir "sveika" šukuosena. Plaukus iš išorės stiprina medetkų nuoviras, alijošiaus sultys, nuo slinkimo riebiems plaukams rekomenduojamos šviežios kopūstų arba agurkų sultys.

Iranietiškas receptas

Irane plaukams stiprinti yra naudojama bespalvių chna miltelių, sumaišytų su kefyru, kaukė. Ją galima naudoti keletą kartų per savaitę. Plaukai sustiprėja ir blizga.

Indiškos gudrybės

Indės galvą trenka karštu vandeniu, o skalauja - šaltu. Šios procedūros esmė - temperatūrų kontrastas, kuris suaktyvina galvos odos kraujotaką, padeda maitinti odą. tačiau įdomiausia tai, kad indės plaukus sausina raudonu šilku. Manoma, kad šilkas suteikia plaukams blizgesio., O kodėl raudonu? Šios paslapties jos neatskleidžia. Šitaip savo plaukus jos puoselėja labai senai ir gali pasigirti storais, vešliais ir sveikais plaukais.

 

* Padės nuo plauku slinkimo ir natūralios priemonės.

Autorius: vmadmin | Data: 11-3-2009, 00:55 | Peržiūrų: 23778 | Atsiliepimų: 3 | Spausdinti

Atsiliepimai
1
viktorija
Autorius: viktorija * Lankytojai * *
14 balandžio 2011 16:42
Puikus straipsniukas! Daugiau receptu ir priemoniu bei kitu gudrybiu radau puslapyje superplaukai.lt rekomenduociau ir kitiems fellow
Su mumis nuo --, paliko atsiliepimų - 0, parašė straipsnių - 0
*
2
Doma
Autorius: Doma * Lankytojai * *
9 spalio 2011 18:01
nuo plauku slinkimo taip pat padeda šampūnai, draugė perka iš čia topbeauty taškas lt, man atrodo goldwell firmos :)
Su mumis nuo --, paliko atsiliepimų - 0, parašė straipsnių - 0
*
3
as
Autorius: as * Lankytojai * *
30 sausio 2012 21:53

PROKAPIL ™

Intensyvaus veikimo losjonas nuo plaukų slinkimo

 

12 ampulių po 5 ml

 

 • Kovoja su plaukų senėjimo procesu
 • Maitina plaukų svogūnėlius (folikulus)
 • Skatina „užmigusių“ plaukų folikulų gyvybingumą
 • Prailgina plaukų šaknies augimo stadiją
 • Skatina plaukų augimą
 • Užkerta kelią plaukų slinkimui
 • Rekomenduojamas naudojimas: Išplovus galvą su REGENE linijos šampūnu nuo plaukų slinkimo 1 kartą per dieną užtepti 1/2 ampulės PROKAPIL ™ losjono ant probleminės galvos odos dalies ir 2-3 min. sukamaisiais judesiais gerai įtrinti į galvos odą. Galima naudoti ant sausos ir ant drėgnos galvos odos. Losjono nuplauti nereikia! Rezultatas pastebimas po 3-6 mėn.

  Nėra priklausomybės sindromo, t.y. nustojus naudoti preparatą – problema neatsinaujina.

   

Su mumis nuo --, paliko atsiliepimų - 0, parašė straipsnių - 0
*
Informacija
Lankytojai, esantys grupėje Lankytojai, negali palikti komentarų apie šią naujieną.