Polipų gydymas liaudiškais metodais

Polipų gydymas liaudiškais metodais

Polipų gali atsirasti kiekvienam iš mūsų, tačiau kas tai per liga ir kaip ją gydyti, žino ne visi. Polipus patariama pabandyti gydyti ir liaudiškomis priemonėmis.

Įvertink straipsnį  →

Polipai ir jų  atsiradimo priežastys

Polipas - tai kojytę turintis gleivinės darinys. Dauguma polipų gerybiniai, dažniausiai jų atsiranda vaikams, tačiau gali atsirasti ir suaugusiesiems. Visi daugiausiai žino apie nosies polipus, siaurinančius nosies landas. Dėl jų žmogus pradeda sunkiau kvėpuoti pro nosį.

Polipai taip pat dažnai susidaro kaip gleivinės reakcija į lėtinį uždegimą. Tokių polipų gali atsirasti skrandyje, žarnyne, gimdoje ir daugelyje kitų žmogaus kūno vietų. Gana dažnai išsigydžius pagrindinę ligą, polipai pranyksta savaime.

Nosies polipai

  • Jei nosiaryklėje išauga polipų ir adenoidų, gydykitės druskos tirpalu: pusėje litro verdančio vandens ištirpinkite 1 šaukštą druskos, po to nukoškite, kad neliktų druskos kristalų. Kuo karštesnio tirpalo įtraukite į nosiaryklę, po to jį išspjaukite. Procedūrą pakartokite kelis kartus. Nosiaryklę taip skalaukite 2 kartus per dieną 7-10 dienų iš eilės.
  • Gydymas dirviniais asiūkliais: 2 šaukštus susmulkintos dirvinio asiūklio žolės užpilkite 1 stikline verdančio vandens, uždenkite ir palikite nusistovėti 15 minučių, po to antpilą nukoškite, o vaistažoles nuspauskite. Šiltu antpilu kasdien 7-10 kartų skalaukite atskirai kiekvieną nosies landą. Antpilą išspjaukite. Pusę stiklinės panaudokite vienai nosies šnervei, kitą pusę - kitai. Skalavimams kaskart paruoškite šviežio asiūklių antpilo. Taip gydykitės dvi savaites, nors jau po pirmosios savaitės pasijusite daug geriau.
  • Didžiosios ugniažolės antpilas: 1 šaukštą susmulkintos didžiosios ugniažolės žolės užpilkite 1 stikline verdančio vandens, uždenkite ir palikite nusistovėti 4-6 valandas, po to antpilą nukoškite. Kartu didžiosios ugniažolės antpilu plaukite nosiaryklę, įtraukdami į abi nosies šnerves kartu. Antpilą išspjaukite. Nosiaryklę skalaukite 2 kartus per dieną 5 dienas iš eilės, po to padarykite 5 dienų pertrauką ir gydymą vėl pakartokite. Skalavimus tęskite, kol savijauta pagerės.

Skrandžio ir žarnyno polipai

  • Skrandžio polipų gydymui tiks toks vaistažolių mišinys: sumaišykite po dalį didžiosios ugniažolės ir pelkinės vingiorykštės žiedų, po 2 dalis paprastosios  jonažolės, medetkų žiedų ir vaistinės dirvuolės žolės. Šaukštą vaistažolių mišinio užpilkite 300 ml verdančio vandens, uždenkite ir palikite nusistovėti 6 valandas, po to nukoškite. Gerkite po trečdalį stiklinės 3 kartus per dieną 5 dienas, po to padarykite 5 dienų pertrauką ir gydymą vėl pakartokite. Gydymą galite kartoti keletą kartų, kol pagerės savijauta. Šį vaistažolių mišinį galima vartoti ir tiesiosios žarnos polipų gydymui. Be to patariama nakčiai daryti iš šio antpilo 50 g klizmas.
  • Skrandžio polipus patariama gydyti didžiosios ugniažolės antpilu. Gydymo pradžioje patariama gerti po 1 šaukštelį 15-20 minučių prieš valgį, o kai organizmas prie šio antpilo pripras, gerkite po 1 šaukštą. Patariama antpilo gerti vieną mėnesį. Po to padaryti savaitės pertrauką ir gydymą vėl pakartoti. Sakoma, kad taip gydant skrandžio polipus, jie pranyksta ir kituose virškinamojo trakto organuose.
  • Žarnyno polipus gydo toks vaistažolių mišinys: susmulkinkite ir sumaišykite 3 šaukštelius didžiosios ugniažolės, po 2 šaukštelius vaistinės medetkos žiedų, paprastosios jonažolės rūgties, takažolės ir didžiosios usnies. Šaukštą vaistažolių mišinio užpilkite 300 ml verdančio vandens, uždenkite ir palikite nusistovėti 6-7 valandas, po to nukoškite. Šio antpilo daromos klizmos. Iš pradžių padarykit nedidelę valomąją klizmą, o nakčiai darykite klizmą iš 50 g antpilo.

Dėmesio: didžioji ugniažolė yra nuodinga, todėl jos preparatais reikia gydytis itin atsargiai ir tik pasitarus su gydytoju.

Polipai moters lytiniuose organuose

  • Ąžuolo žiedų nuoviras: 2 šaukštus džiovintų ąžuolo žiedų užpilkite 1 stikiline verdančio vandens, pavirkite 5 minutes ant silpnos ugnies, uždenkite ir palikite nusistovėti 6 valandas, po to nukoškite. Šio nuoviro keletą kartų įpurkškite į lytinius organus arba antpilą supilkite į šilto vandens vonelę ir pasėdėkite joje 20 minučių.

Išoriniai polipai

Išoriniams polipams gydyti tinka didžiosios ugniažolės tepalas: didžiosios ugniažolės žolės išspauskite sultis ir pavirkite ją ant silpnos ugnies, kol sutirštės.

Šiuo tepalu tepkite kasdien išorinius polipus ir papilomas, kol jos nudžius.

Liaudies medicinos žinovai įvairias ligas dažnai siūlo gydyti vaistinėmis arbatomis. Kaip tas arbatas gaminti, kad jų poveikis organizmui būtų didžiausias? Yra keli pagrindiniai būdai, ir, priklausomai nuo vaistinių augalų, reikėtų rinktis vieną iš jų.

Užpilai. Tai pats populiariausias arbatos ruošimo būdas, kai žolelės tik užplikomos vandeniu. Beje, vanduo, kuriuo užpilamos valstažolės, turi būti ne vardantis, bet karštas (70-85 laipsnių). Jeigu vanduo bus per karštas, jis sunaikins žolelėse esančias lakiąsias medžiagas, o jeigu per šaltas - veikliosios medžiagos nebus išgautos. Užplikius, indas uždengiamas ir paliekamas 10-15 min. prisitraukti.

Dažniausiai gaminami vaistažolių žiedų (medetkų, liepų, ramunėlių) ir lapų (dilgėlių, melisų, pipirmėčių, gysločių) užpilai. Šaltoji ištrauka paprastai gaminama iš augalų, turinčių gleivių (piliarožių, linų sėmenų). Šis būdas taip pat tinka norint išsaugoti eterinius aliejus bei kitas lakiąsias vaistingąsias medžiagas. Šaltoji ištrauka ruošiama taip: vaistinę žaliavą reikia užpilti šaltu virintu vandeniu ir 6-12 valandų laikyti uždengtame inde. Po to ištrauka nukošiama, nenuspaudžiant vaistažolių.

Nuovirai. Jie gaminami tuo atveju, kal iš vaistažolių norima išgauti mineralines, karčiąsias ar raugines medžiagas, kurios dažniausiai kaupiasi augalo šaknyse, žievėje, kauliukuose arba sėklose. Šios augalų dalys veiksmingąsias medžiagas išskiria tik jas verdant. Nuovirai gaminami taip: vaistiniai augalai dedami į indą, užpilami recepte nurodytu šalto virinto vandens kiekiu (dažniausiai - puse litro) ir ant nedidelės ugnies virinami. Verdama uždengus tiek laiko, kiek nurodyta recepte, po to nuoviras pamažu ataušinamas ir nukošiamas.

*polipu salinimas - kas yra polipai ir jų gydymas.

Autorius: vmadmin | Data: 08-16-2010, 12:53 | Peržiūrų: 41816 | Atsiliepimų: 0 | Spausdinti

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra, bet mums labai svarbi Jūsų nuomonė apie šį straipsnį.

Parašykite savo atsiliepimą.

Informacija
Lankytojai, esantys grupėje Lankytojai, negali palikti komentarų apie šią naujieną.