Kaip išvesti dėmes iš kantrybės?

Kaip išvesti dėmes iš kantrybės?

Išnaikinti galima bet kokią dėmę. Keblumas tik toks, kad jos neišnaikintum kartu su kostiumu arba sofa.

Įvertink straipsnį  →

Neišdildomos dėmės

Pradėsime nuo liūdnų dalykų: pirmiausia reikia nustatyti, ar panašias dėmes apskritai galima išvalyti. Jokiomis priemonėmis negalima panaikinti šių pakenkimų:

Išdeginimas

Iš pirmo žvilgsnio tai savaime suprantama, tačiau kartais nedidelė degančios cigaretės žymė "apsimeta" kavos arba šokolado dėmele. Todėl pirmiausia gerai ją apžiūrėkite.

Rūgšties dėmės

Tai nebūtinai kažkada iš chemijos kabineto pavogto reagento pėdsakai. Rūgšties "vaidmenį" gali etlikti spalvotas actas, taip pat surūgęs vynas arba skrandžio sultys. Laimei, buitinės rūgštys veikia ne iš karto, todėl jei veiksite greitai, nuostolius galima sumažinti. Chloro arba stipraus tirpiklio žymes taip pat galima sutvarkyti tik dažymu, daugiau niekuo.

Dirbtiniai dažikliai

Dažniausiai irgi nepanaikinami. Dėsningumas paprastas: jeigu dėmės spalva ryškesnė, nei ištepto daikto, tai panaikinti juos galima tik kartu.

Papildomas sąrašas

 • 1. Briliantinė žaluma.
 • 2. Populiarūs gazuoti gėrimai.
 • 3. Iš miltelių pagaminamų limonadų dėmės.
Niekuomet negerkite tokių limonadų ir jokiu būdu neduokite jų vaikams! Jeigu jūs, žinoma, nenorite turėti spalvotų vidurių.

Svarbiausia dėmių valymo taisyklė

 • Dėmės amžius turi svarbią, o kartais ir lemiamą reikšmę. Paprastas pavyzdys - kraujas. "Šviežią" kraują galima labai paprastai nuplauti vandeniu, kraštutiniu atveju - vandeniu su muilu.
 • Dviejų savaičių senumo kraujui išvalyti prireiks gero dėmių valiklio.
 • Dviejų mėnesių senumo kraujas net veiksmingai ir teisingai šalinant paliks neryškų pėdsaką arba kontūrą.
 • Kraujo dėmės, atsiradusios daugiau nei prieš metus. Išvalyti neįmanoma. Todėl darome išvadą: pasistenkite reikalo imtis nedelsiant.

Dėmių valikliai

Efektyviausi yra profesionalūs specializuoti dėmių valikliai - atskirai tanino (arbata, kava) dėmėms, atskirai baltyminėms, šarminėms ir t.t. Bėda ta, kad profesionalios priemonės neparduodamos parduotuvėse ir yra skirtos naudoti tik cheminėse valyklose ir tik specialiai apmokytiems žmonėms. Todėl jeigu turite laiko ir pinigų, pasitikėkite specialistais. Jeigu laiko neturite, o pinigų gaila, galite įsigyti gerą dėmių valiklį. Dažniausiai tai purškiamas dėmiu valiklis, rečiau - flakonas su nosele. Geros priemonės etiketėje  jokiu būdu nežadama pašalinti visų dėmių iš karto. Galimas daiktas, kad purškiamo valiklio užteks nedidelio kiekio. Antra: netrinkite per daug energingai. Jeigu priemonė veikia, užtenka nestipraus tapšnojimo. Trečia: jeigu veikia, bet nepakamai, padidinkite dozę ir palikti kelioms minutėms.

Parankinės priemonės

Ką daryti, jeigu visai neturite pinigų dėmių valikliui arba visai neturite laiko jam nusipirkti. Mums padės parankinės priemonės. Parankinė priemonė Nr. 1 paprastas muilas. Nedideliu jo kiekiu lengvai valomi, pavyzdžiui, lūpų dažų pėdsakai. Geriau naudoti ūkišką muilą, bet tiks ir tualetinis, tik ne tas, kurio trečdalį sudaro koks nors pienelis, o pats paprasčiausias, geriausia vaikiškas. lšmuilinkite dėmę, nestipriai patrinkite, išskalaukite. Prisiminkite svarbiausią dėmių valymo taisyklę: kuo greičiau jūs imsitės darbo. Tuo daugiau šansų sėkmingai įgyvendinti savo sumanymą. O štai riebalų dėmes geriau valyti ne muilu, o indų plovikliu: jis turi specialių riebalus skaidančių reagentų. Su skalbimo milteliais reikia elgtis atsargiau. Į šiuolaikinius miltelius dedama baliklių ir spalvą ryškinančių priedų (tai tie mėlyni trupiniai). Jeigu išteptas daiktas ne baltos spalvos, nepalikite skalbimo miltelių ant dėmės ilgam - iškart nuplaukite.

Ypač pavojingi

 • Tirpiklius ir rūgštis reikia atsargiai nuplauti dideliu vandens kiekiu. Tirpiklių negalima palikti ant dėmių ilgam.
 • Spalvotas dėmes (nuo žalumynų, vaisių, tušinuko, flomasterių) galima išvalyti spiritu.
 • Medvilniniams audiniams spiritą naudokite atsargiai, vilnonių ir šilkinių medžiagas spiritu valyti nepageidautina.
 • Spiritu valomos kalkių ir kopijavimo aparatų miltelių dėmės.
 • Dar stipresnis tirpiklis yra acetonas. Juo galima išvalyti nedideles klijų, dažų, nagų lako dėmes.
 • Rūgšties mums prireiks rūdžių dėmėms valyti: geriausiai tiks paprastas rūdžių keitiklis, kuris parduodamas ūkinių prekių parduotuvėse.

Ugnim ir ledu

Keli žodžiai apie dėmes, kurioms valyti prireiks "ugnies ir ledo". Tarkim, vakarienė prie žvakių. O ryte ant drabužių ir baldų pastebėjote stearino dėmes. Neskubėkite keiktis ir purtyti miegančios draugės - įjunkite lygintuvą ir paimkite į rankas bet kokį baltą audinį, kurio negaila išmesti. Uždenkite dėmes audiniu ir prispauskite lygintuvu. Lygintuvo karštis turi būti minimalus. Šaltis padės išvalyti kramtomosios gumos ir plastilino dėmes. Kalbėdami apie šaltį mes turime omeny azoto purškiklį - jis parduodamas vaistinėse. Prisiklijavusios kramtomosios gumos iškart šaldyti neskubėkite.

Iš pradžių apsiginkluokite aštriu peiliu arba skutimosi peiliuku ir atsargiai nupjaukite viską, ką galima nupjauti, bet nelieskite suteptos kėdės ar kostiumo audinio. Ir tik paskui užpurkškite šaldomosios medžiagos. Kramtomoji guma sukietės ir ją bus galima lengvai nuskusti tuo pačiu peiliu. Taip pat elkitės ir su plastilinu.

Praktinis vadovas

Ant jūsų drabužio išsiliejo rašiklis

 • 1. Audinį gerąja dėmės puse padėkite ant švaraus medvilninio skudurėlio. Dėmę iš blogosios pusės vilgykite medicininiu spiritu.
 • 2. Gerai praskalaukite.
 • 3. Jeigu dėmė neišnyko, procesą pakartokite, naudodami spirito turinti plaukų laką.

Mylimoji jus gydė

 • 1. Kad panaikintumėte jodo dėmę, patrinkite ją citrinos gabaliuku arba vandens ir sausų garstyčių košele (antruoju atveju leiskite pastovėti kelias valandas).
 • 2. Išskalbkite įprastu būdu.

Šventinė vakarianė

 • 1. Kečupo, vyno ir vynuogių sulčių dėmių valymo geriau neatidėti rytdienai. Geriau iškart užpilkite gėrimo ,,7UP" arba "Club soda".
 • 2. Jeigu tai nepadėjo, užmerkite drabužį šiame gėrime.
 • 3. lšskalbkite įprastu būdu.

Jūs suprakaitavote

 • 1. Šviežias prakaitas - tai rūgštis, todėl šioms dėmėms valyti naudokite šarmų skiedinio.
 • 2. Senas prakaitas - tai šarmas, tokio purvo valymui naudokite rūgšties tirpalą (sumaišykite nespalvotą actą su vandeniu).
* Šis straipsnis skirtas tiems, kas nežino, kaip isvalyti demes.

Autorius: stivenas | Data: 08-12-2010, 12:22 | Peržiūrų: 13005 | Atsiliepimų: 1 | Spausdinti

Atsiliepimai
1
Emilija
Autorius: Emilija * Lankytojai * *
29 vasario 2012 14:32
Gal galite padeti? Dzinsus isitepliojau ryskiu nagu laku, kai pamaciau jau buvo praejusios kokios 5 valandos. Gal kas zinot kaip isnaikinti deme? recourse
Su mumis nuo --, paliko atsiliepimų - 0, parašė straipsnių - 0
*
Informacija
Lankytojai, esantys grupėje Lankytojai, negali palikti komentarų apie šią naujieną.